Szivárványos guppi

Szivárványos guppi
Szivárványos guppi hím

Első halaim

Nagyon fiatal kisfiú voltam még amikor édesapám jóvoltából megkaptam első guppijaimat.
A példányok a Miskolc-tapolcai csónakázótóból kerültek hozzám, vad zöld szifók és piros szifók társaságában. Ezek a halak még köszönőviszonyban sem voltak a mai akváriumban nevelkedett példányokkal, egyáltalán nem hasonlítottak rájuk. Ezek igazi vad példányok voltak. A vad guppik nem olyan szépek mint az akváriumban nevelt és méretre is kisebb példányok. Azoknál viszont sokkal ellenállóbbak és mozgékonyabbak. Nem tudom élnek e még vad guppik jelenleg is Magyarországon?
Akinek van információja ebben a témában küldje el nekem vagy ossza meg az olvasókkal.

2017. július 22., szombat

próba

A szivárványos guppi tartása látszólag nagyon könnyű, ám nagyon sok buktatóval is járhat ami egy életre elveszi a kezdők kedvét az akvarisztikától.
Talán az egyik legnagyobb hiba ha úgy gondoljuk a guppiknak elég egy picinyke akvárium és ebbe jó sok guppi elfér.
Hát nem. A guppik nagyon szaporák és 100 literesnél kisebb medencében ne is tartsuk őket ha erre van módunk. Arra vigyázzunk hogy ne szaporítsuk túl őket.Ha tenyészváltozatokat tartunk a víz hőmérséklete ne legyen kevesebb mint 24 fok. Nagyon érzékenyek az oxigénhiányra, oxigénhiány esetén egyből pipálni kezdenek, kapkodják a levegőt a víz felszínéről. Levegőztető minél gyakoribb használatát javasolnám. A növényzet legyen dús hogy a nőstények menedéket találjanak a hímek nem kívánatos udvarlását.
A guppis akváriumot érje sok fény, ha természetes módon ez nem oldható meg, mesterségesen pótoljuk.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése